top of page
dce9a22b-1077-4a0e-b2e5-fe9b3635b9d5.jpg

İLHAN YALIN

Özgeçmiş

Küçüklüğümden beri dövüş sporlarına olan ilgimle tanıştım. Bulgaristan'da, boks branşında eğitim alma fırsatı buldum ve uzun yıllar boyunca Bulgaristan Varna şehrinde spor okulunda kabul edilerek Boks ile spor hayatıma başladım. 1989 Yılında Türkiye'ye göç etmemizin ardından Karate ile devam ettim. Daha sonra da Japon savunma sanatı Aikido ile tanıştım ve bu disiplinle uzun yıllardır aktif olarak ilgilenmekteyim.

Aikido'nun yanı sıra Ju Jitsu ile de tanışarak bu zengin savaş sanatı geleneğini genişlettik. Hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok MMA ve Jiu Jitsu turnuvalarda kendim ve öğrencilerimle birlikte yer alarak, kulübümüz adına birçok kupa ve madalya kazanmanın gururunu yaşadık.

Şu anda ise aktif olarak MMA (Mixed Martial Arts), BJJ (Brazilian Jiu-Jitsu) ve İaido branşlarda Dojomda bir çok öğrenciye eğitim veriyorum. Bu disiplinlerdeki deneyimimle, sporculuk kariyerimi zenginleştirmeye ve öğrencilerime rehberlik etmeye devam ediyorum. Dövüş sporlarındaki tutkum ve disiplin anlayışım, beni sürekli olarak kendimi geliştirmeye ve yeni hedeflere odaklanmaya yönlendiriyor.

Aikido

​25 yıllık deneyimimle hem yurt içinde hem de yurt dışından Hocalar ile kendimi sürekli geliştirerek birçok öğrenciyi Aikido'nun büyülü dünyasıyla tanıştırdım. Hem çocukları hem de eğitim vererek Aikido ile hem bedensel hem de zihinsel yönden gelişimine katkı sağladım. 2024 yılında Türkiye Wushu Aikido eğitim kurulu kararı ile   6. Dan seviyesine laik görüldüm

Ju Jutsu

ilh_edited.png

Katıldığım Turnuva başarılarım

kupa.png

2017

MMA

Türkiye- WMMAF

Grappling Altın Madalya

kupa.png

2014

BJJ

İtalya Gümüş Madalya (IBJJF)

kupa.png

2014

BJJ

Danimarka Bronz Madalya (IBJJF)

kupa.png

2013

BJJ

Almanya Altın

 Madalya (IBJJF)

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page