top of page
01f7a590-569a-4583-b5b9-68cdd06941d6.jpg

Abidin ÇARK

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Otobiografim

Türkiye Karate Federasyonu ve Tenshinkan Word Karate Do Federation 7. DAN (Shichi, Nana ) DAN IJKA ( International Japan Karate Association ) 6.DAN ( Roku ) DAN . Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü Yetkili antrenörü. 1963 Erzincan doğumlu.1966 yılında ailesi ile birlikte istanbula yerleşti.1978 Yılında istanbulda Sensei Hüseyin USTA yönetiminde Shotokan Karate do sporuna başladı.1982 yılında Karate federasyonunun ilk defa düzenlediği Türkiye Gençler Şampiyonasında 3. olarak Milli Takım kadrosuna çağrıldı ve çalışmalarına Doç. Dr. Sensei Alev ORAL nezaretinde devam etti.1983 yılında başkanlığını Shihan ( 9. DAN ) Hakkı KOŞAR’ın yaptığı, kurullarında Sensei Hakan ALPAY Sensei Atilla ÇELİKTÜRK Sensei Alev ORAL Sensei Ömer DOĞANLAR ve Sensei Muzaffer KOŞAR’ın bulunduğu TAKO’dan ( Türkiye Amatör Karate Organizasyonu ) Siyah Kemer 1.DAN Sho Dan -ı aldı. Askerlik görevinden sonra Sensei Rıdvan GÜMÜŞ yönetiminde ve takım arkadaşları ile birlikte Gümüş Spor Merkezinde 1991 yılına kadar müsabıklık hayatına devam etti. Çeşitli ulusal ve uluslar arası başarılara imza attı.Türkiye Almanya dostluk maçı ile müsabıklık hayatına nokta koydu. Ayrıca Dünya karatesine yön veren Kancho Hirakazu Kanazawa 10. DAN, Shihan Kase 9.DAN, Shihan Ochi 9.DAN, Shihan Hitoshi KASUYA 8. DAN, Shihan İlia YORGA 10. DAN , Kancho Mamuro Miwa 10.Dan , gibi hocaların seminerlerine katıldı. Shihan Sadashige KATO 9. DAN İle 2012 yılından bu yana beraber çalışmakta. Antrenörlüğünü yaptığı salonlardan Dünya Şampiyonları, Avrupa şampiyonları, Dünya üniversiteler şampiyonları ve Dünya Döğüş oyunları olimpiyatları şampiyonları çıkardı.1996 yılından itibaren Karate Antrenörler Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı .Halen bu derneğin 2.başkanı olarak görev yapmakta. 2012 yılında IJKA ( International Japan Karate Association ) üyesi oldu. 2013 Yılın da IJKA - TÜRKİYE nin kurucularından olup. As Başkanlığını

yaptı. 2017 Yılında IJKA Türkiye Başkanı oldu. 2014 Yılında Tenshinkan Word Karate Do Federation – Türkiye üyesi oldu. Tenshinkan Karate Do – Türkiye kurucularından olup As Başkanıdır.

Özel Hayatı: Evli ve 2 erkek çocuk babası. Özel sektörde ( Baskılı Ambaj Sanayii ) Üst düzey yönetici. Araştırmacı, Yazar, Televizyon Muhabirliği yaptığı işler arasındadır.

Katare 7.Dan 2 Kademe Antrenöt 

bottom of page